Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ - Vychádzať zo seba

UMENIE MILOVAŤ - Vychádzať zo seba

Majka pochádza z dediny Liptovská Teplička, v ktorej vyše pol roka aj pracuje. Okrem toho rada chodí do miestneho spoločenstva mladých Pripravme cestu Pánovi. Má rada spev, tanec, prechádzky.

Na úvod položím otázku: Aká je podľa teba láska? Môžeš si porozmýšľať a niekde aj odpoveď zapísať. O láske je písané v Biblii, že je trpezlivá, dobrotivá, nezávidí,....(1Kor 13, 4-7).

Podľa mňa je aj tvorivá, aktívna, vnímavá, jemná, vychádzajúca z vnútra človeka – SRDCA. Každý z nás vníma resp. počuje tlkot srdca. Je to dôležitý orgán, ktorý dáva človeku život. MÁŠ HO! A je veľmi dobré, krásne a originálne. Lebo ty si originál. V tejto podstate hľadáme spôsoby ako prejavovať lásku, ako pomôcť niekomu v danej chvíli keď to potrebuje. Ďakujem Bohu za ľudí, ktorých mi poslal do cesty a pomohli mi objavovať, to čo je v mojom srdci. Viem, že to nie je ešte koniec, ale proces do ktorého potrebujeme neustále vstupovať.


Umenie v láske nachádzam vo vykročení k druhým. V jednu nedeľu ma staršia pani na ceste zastavila a poprosila ma, aby som sa jej dala napiť vody, keďže vonku bolo veľmi teplo. Neváhala som a ponúkla som ju. Pekne poďakovala a obdarovala ma úsmevom, ktorý mi dal radosť do srdca. Myslím si, že aj takýmto malým prejavom lásky môžeme meniť miesto okolo nás.

Chcem ti povedať, že MÁŠ NA TO. Nech nikto a nič ti nevezme to, čo bolo vpísané do hĺbky tvojho srdca. Lebo si milovaný syn/milovaná dcéra Pôvodcom a Tvorcom lásky. 

Autorka blogu: Mária Janíková

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku