Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ - Umenie žiť láskou

UMENIE MILOVAŤ - Umenie žiť láskou

Janka a pochádza z krásneho kráľovského mesta na východnom Slovensku, z Levoče. Má 19 rokov a je študentkou všeobecného lekárstva. Je cieľavedomá, milá a priateľská. Má rada spoločnosť, ľudí a hlavne smiech.

Umenie? Myslím si, že je to veľmi široký pojem. Každý z nás si pod tým predstaví niečo iné, napríklad výtvarné, či divadelné umenie, no čo tak umenie milovať? Zamysleli ste sa niekedy nad týmto typom umenia?

Umenie milovať vo mne vzbudzuje veľké možnosti niečo tvoriť, hovoriť, spájať či prijímať s láskou. Byť umelcom lásky v dnešnej dobe je častokrát ťažké. Z každej strany sa na nás sypú negatívne vplyvy a reči ostatných, ktoré by sme mali radšej púšťať jedným uchom dnu a druhým von a riadiť sa podľa seba.

Vždy som bola láskavá  a romantická duša. Odmalička som bola obklopená láskou od rodičov a súrodencov. Ibaže vtedy som to brala ako samozrejmosť a pravú podstatu lásky som začala chápať až s postupným pribúdaním rokov. Stretávala som čoraz viac a viac ľudí a sympatie k nim neboli rovnaké. Vtedy som pochopila, že nie je ľahké brať každého takého aký je a prejavovať voči nemu lásku. Nie raz sa mi stalo, že predsudky boli silnejšie a daného človeka bolo ťažké prijať a mať ho rád. Či už to bol vzhľad, farba pleti, jeho správanie. No stále som si povedala, že všetci sme milovaní a Niekto nás má rád bez ohľadu nato, akí sme, a preto by som sa mala aj ja snažiť a učiť mať ľudí rada a neodsudzovať ich, ale prijímať. To je pre mňa samú veľká výzva a asi aj tá najväčšia v živote. V umení milovať sa snažím napredovať dňom čo dňom a prekonávať všetky predsudky voči ľuďom. Každý sme iný, niečím výnimočný, a to by sme mali hľadať v každom z nás. To výnimočné je v nás ukryté, niekde v hĺbke nás, čo presne udáva náš charakter, vlastnosti, správanie a čím sa odlišujeme od iných ľudí.

V poslednom období si uvedomujem dôležitosť aj umenia spájať. Spájať ľudí, vzťahy, slová či veci. V živote spájame všetko okolo nás. Spájame písmená do slov a slová do viet. Spájame siete a vytvárame ľudské vzťahy a priateľstvá. Spájame materiály, látky a tým tvoríme veci, ktoré nám život uľahčujú a vylepšujú. Som človek, ktorý sa snaží vyhýbať konfliktom a som rada, ak som s každým za dobré, hoci nie vždy sa to podarí. V tom prípade dokážem vybuchnúť, no keď vychladnem, chcem dať všetko do poriadku a chcem to spojiť. Ak je všetko spojené, je to pevné a odolné voči všetkým zlým vplyvom. Takto by to malo byť aj s našimi vzťahmi medzi ľuďmi.

Myslím si, že to najdôležitejšie pre umelca v láske  je nechať tú lásku vstúpiť do srdca a žiť ňou. Človek, ktorý žije láskou, vyžaruje zo seba niečo, po čom túžia aj ostatní, ktorí to začínajú hľadať, a tým pretvárajú seba samých, pretvárajú svoje srdcia a stávajú sa z nich noví umelci v láske. Takto sa šíri láska, ktorou dokážeme tvoriť, prijímať, slúžiť, či spájať. Ani si to neuvedomujeme, no láska sa šíri neuveriteľnou rýchlosťou a v našich životoch má veľkú moc.

Každý z nás je svojím spôsobom umelcom, len treba nájsť to umenie, v ktorom budeme vynikať a budeme v ňom napredovať a šíriť dobro. Nemusí byť výsledkom jeho umenia vždy niečo hmotné, veď častokrát aj slová, pocity, láska, vedia vyžiariť neskutočne veľký efekt.

Autor blogu: Jana Plačková

Ďalej

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku