Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ - Umenie prinášať radosť

UMENIE MILOVAŤ - Umenie prinášať radosť

Patrik pochádza z obce Brezovica a pôsobí v Košiciach na Technickej univerzite, Fakulte elektrotechniky a informatiky ako doktorand. Medzi jeho záľuby patrí futbal, cyklistika, ale predovšetkým divadlo. To je jeho srdcovkou a zároveň psychohygienou pri všetkých povinnostiach. V divadle nachádza inšpiráciu, tvorivosť a dobrý pocit z toho, že robí radosť iným. ☺

Umenie je veľmi obšírne a nie je na svete ani jeden človek, ktorý by nebol umelcom. Sú ľudia, ktorí hovoria, že sú skôr športovci ako umelci, alebo majú iné pomenovanie pre to, čo majú radi. V konečnom dôsledku aj oni sú napríklad umelcami športu, ktorí svojím spôsobom nachádzajú krásu, súlad a „pôvab“ vo svojej športovej činnosti. Preto každý človek je umelcom, a každý človek je umelcom, ktorý miluje – miluje svojím spôsobom.

Umenie milovať pre mňa znamená zapálenie pre niečo, čo robím rád. Nachádzať v tom niečo čo mi dáva elán, energiu a radosť sa k tomu vrátiť a robiť to stále dookola. Ale určite je umením milovať robiť aj niečo, čo robím nerád, ale urobím to kvôli niekomu, koho mám rád.

Mojou najväčšou záľubou, v ktorej nachádzam pokoj, radosť a naplnenie je divadlo. Aj napriek tomu, že sídlo divadla v ktorom pôsobím je odo mňa vzdialené viac ako 30 km, nikdy nepoviem, že sa mi nechce ísť na skúšku, hoci aj po celom dni v práci. V divadle sa učím hereckému umeniu, ale dá sa povedať, že vedľajším efektom je učiť sa milovať. Nie len samotné divadlo, ale ľudí ktorých mám pri sebe a ktorí mi tvoria malú rodinu.

Hovorí sa, že umelci sú čudní. A je to aj pravda, veď kto z nás nie je čudný? Každý jeden človek je svojím spôsobom čudný. A práve to je na nás všetkých ideálne, že každý človek je jedinečný, čo vidím aj v divadelnom spoločenstve. Niekto zahrá lepšie takúto postavu a iný zas zahrá lepšie inú postavu. No keď každý z nás dá do toho všetko, vloží do toho svoje srdce a snaží sa zo seba vydať čo najviac, vzniká jedno krásne dielo, ktoré je výsledkom „čudných ľudí“ :)

Tak ako láska k človeku, tak aj láska k záľubám vie formovať človeka. Učíme sa nachádzať si čas, tráviť ho zmysluplne v činnosti, ktorú obľubujeme a s ľuďmi, ktorých máme radi... Toto je pre mňa ozajstným umením milovať. Zapáliť sa pre niečo a ísť za tým, aj napriek rôznym prekážkam, aj napriek tomu keď sa nedarí alebo nefunguje všetko podľa našich predstáv.

Umelec je každý z nás. Každý má svoje záľuby a priestor venovať sa im. To, či k umeniu pripočítame aj slovíčko milovať, teda umenie milovať, je na každom z nás a na rozhodnutí naozaj milovať.

 

Autor blogu: Patrik Jacko

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku