Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ – Umenie tvoriť a inšpirovať

UMENIE MILOVAŤ – Umenie tvoriť a inšpirovať

Kristy pochádza z malebnej dedinky Liptovská Osada a študuje psychológiu. Je veľmi inšpiratívna žena, ktorá tvorí srdcom. Kreativita a umenie je neodlučiteľnou súčasťou jej života a prejavuje sa v mnohých oblastiach. Jej umelecké nadanie môžeme vnímať napr. cez jej maľby, v modernej kaligrafickej tvorbe, v štýle jej oblečenia. Úplne originálne dokáže zachytiť krásu prítomného okamihu napr. na fotografii. Je veľmi citlivou a jemnou ženou, ktorá do svojej tvorby vkladá kus krehkosti a sily zároveň. V neposlednom rade je umelkyňou v prejavovaní priateľstva a blízkosti.

Slovo  umenie, sa ako mnohým, tak aj mne automaticky spája s tvorením. Som tvor, stvorený na obraz Lásky, ktorá tvorí všetko nové a preto je v hĺbke a podstate môjho ja ju napodobňovať. Tvorivosť je schopnosť poznávať veci v nových vzťahoch a originálnym spôsobom. 

Od narodenia človek tvorí... putá, vzťahy, priateľstvá, spoločenstvá, rodinu a vlastne svet. Či si to uvedomujem alebo nie, stále niečo tvorím. Moje slová skutky, rozhodnutia a v neposlednom rade moje myšlienky vytvárajú okolo mňa určitú atmosféru. Čo je výsledkom mojej tvorivosti? Mnoho krát mám skôr pokušenie sa spoľahnúť na výhovorku, že ja  nie som moc tvorivý typ, respektíve som si túto nálepku akosi prisvojila. Avšak svoju prirodzenosť je ťažko zaprieť a skúsenosť hovorí, že ak netvorím tak len živorím.

Umenie milovať pre mňa znamená žiť, to kým som v plnosti. So svojou jedinečnosťou mám totižto možnosť prinášať výnimočnosť a novosť do všednosti každého dňa. To ako myslím, cítim a vidím nesie moje autorské práva. Túto pečať vtláčam do ovocia môjho života a ono je občas kyslé, horké ale v skutočnosti by malo byť sladké, šťavnaté a svieže. Páči sa mi, že určité druhy ovocia vedia pekne dozrieť pri inom zrelom ovocí. Je povzbudzujúce, že rovnako aj moja dostatočná šťavnatosť a zrelosť môže vytvoriť ideálny priestor pre zrenie ľudí okolo mňa do plnosti ich potenciálu.

Ja aj ty môžeme a máme byť inšpiráciou pre všetkých ktorých stratili chuť. Spolu tak môžeme vytvárať priestor, kde sa nikto nebude báť zachovať si svoju originalitu, pretože bude milovať život v sebe a vážiť si ten v druhých.

Ktorýsi svätec raz povedal, že „kto netvorí, ničí“ a teraz si uvedomujem koľko je na tom pravdy. Ostať ľahostajným má devastačný dopad, zatiaľ čo láska všetko zmôže. Už iba ostáva si vybrať. Mojou voľbou je milovať, teda tvoriť a budovať. Vnášať život do zdanlivo mŕtvych miest, obnovovať ruiny životom zdrvených sŕdc, prinavracať lesk, obrusovať hrdzu . . .To všetko, s nástrojom lásky, sa stáva umením. Nemusím čakať na dokonalé podmienky, ale môžem byť tou, ktorá ich pripraví. Niekedy sa stačí ráno len usmiať na odraz v zrkadle a efekt sa hneď ukáže ;)

Autor blogu: Kristína Mydliarová 

 

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku