Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ – Umenie rozhodovať sa milovať srdce

UMENIE MILOVAŤ – Umenie rozhodovať sa milovať srdce

Monika pochádza z Trenčína. Pracuje ako opatrovateľka postihnutých detí. Rada sa venuje ľuďom, najmä v spoločenstve, ale aj mimo neho. Je členkou spoločenstva Južania. Rada sa smeje a prináša ľuďom radosť a slobodu.

Umenie – pre viacerých asi všeobecný pojem, ktorý každý dôkladne pozná. Môžeme ho vidieť, počuť, dotknúť sa ho. Ale umenie milovať?

Pred pár rokmi by to bola pre mňa neuchopiteľná abstrakcia, ale dnes je môj pohľad zmenený. Vždy som bola skôr typ drsňačky a láska bola pre mňa slovom veľmi nežným a jemným, až som mala pocit, že sa ku mne vôbec nehodí. Ale keď som ju začala vpúšťať čoraz hlbšie do svojho srdca, začala prichádzať veľká zmena. Zrazu som mala túžbu odhodiť všetky tie masky a pózy zo svojho života a učiť sa byť nežnou a jemnou v prijímaní, ale aj prejavovaní lásky.

Pre obdobie, ktoré momentálne žijem je vystihujúce rozhodovanie sa a zamýšľanie sa nad postojom svojho srdca vo všetkých situáciách. Každý deň sa stretávam s rozhodnutiami, ktoré ovplyvňujú môj život. A teraz nehovorím o rozhodnutí, čo si dám na raňajky alebo čo si oblečiem :) Deň čo deň sa potrebujem nanovo rozhodovať. Rozhodujem sa milovať ľudí, pristupovať k nim s láskou, prijímať ich takých aký sú, rozhodujem sa ísť do dňa s nasadením, rozhodujem sa prijímať zodpovednosť, rozhodujem sa s akým postojom srdca vstúpim do vecí, ktoré ma čakajú.
Nie je to ľahké, ale viem, že je tu Niekto väčší, kto sa rozhodol, že ma bude milovať radikálnou láskou a chce si získať moje srdce. To mi dáva odhodlanie vstupovať do dňa s tým, že to, čo prijímam chcem aj dávať. Ak ja prijímam dokonalú lásku o čo viac by som ju mala rozdávať okolo seba.

Moje srdce je obmäkčené, keď sa láskou, ktorú prijalo, môže dotýkať ľudí, ktorí ma obklopujú.

Nikdy som si to tak neuvedomovala, ale každý z nás je vo svojej podstate umelcom lásky. To, ako prejavujem lásku je mojím umením milovať. A to, ako prejavuješ lásku ty, je zase tvojím umením milovať. Nikde nie je uvedený správny návod ako na to. Ak vpustím lásku do svojho srdca, vtedy vytváram svoj vlastný návod, ktorý je dosť dobrý.

To, čo potrebujem robiť každý jeden deň je rozhodovať sa pre lásku.

Túžim objavovať to, čo hýbe srdciami ľudí. Častokrát sa zamýšľam nad tým, čo je pre ľudí spúšťačom toho, aby sa pri mne cítili prijatí a milovaní.  Pre niekoho je to pozornosť, pre iného obyčajný úsmev, pre niekoho zase rozhovory alebo rady. Každý je iný a srdce každého jedného je veľmi výnimočné a vzácne. Sama na sebe vidím, že častokrát pozerám na čokoľvek iné len nie na srdce človeka.

Pri písaní tohto blogu som si uvedomila, že potrebujem prijať nové rozhodnutie. A ním je... učiť sa milovať srdce. Tak mi držte palce :) 

Autorka blogu: Monika Gabrielová

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku