Som Umelec

Fotky od umelcov

 

« Späť

UMENIE MILOVAŤ - Umenie milovať a prijať seba

UMENIE MILOVAŤ - Umenie milovať a prijať seba

Katka pochádza zo Spišskej Novej Vsi, kde navštevuje aj miestne spoločenstvo mladých. Študuje logopédiu, má rada hudbu, tanec, dobré rozhovory, prírodu, čas strávený s priateľmi... a veľmi rada sa smeje :D

Týchto pár riadkov nebolo pre mňa jednoduché napísať, pretože to znamenalo zastaviť sa a pozrieť sa do svojho vnútra hlbšie než inokedy. Prekonať klamlivé myšlienky o sebe, že nemám čo ponúknuť, a predsa nájsť v sebe jedinečného umelca v láske... Možno by bolo oveľa jednoduchšie napísať niečo o tom, aké umenie lásky vidím v tom druhom. A práve tu sa mi ukazuje to veľké umenie milovať – seba.

Som veľmi vďačná za ľudí v mojom živote, ktorí mi pomohli zrúcať klamlivé predstavy o sebe a vidieť sa v pravde, naučiť sa milovať seba takú, aká som. Keď prijímam seba, svoj výzor, svoje nedokonalosti, svoj charakter a povahu, keď poznám svoje túžby, talenty a dary a rozvíjam ich, môžem tak vidieť svoju jedinečnosť a tešiť sa z nej. Vtedy sa prestávam porovnávať s druhými a začínam ich milovať a prijímať takých, akí sú, vidím ich originálnosť a mám z nej radosť. Takže v umení milovať seba – nie egoisticky, ale v radostnom sebaprijatí, sa pre mňa začína umenie milovať druhých.

Už veľakrát som sa presvedčila o tom, že slová majú veľkú moc. Dokážu úžasne budovať vzťahy, ale aj ich rúcať, môžu ich znova budovať a urobiť ešte pevnejšími, dokážu prinášať povzbudenie, pravdu a skutkom lásky dať ešte väčšie potvrdenie. A to isté sa deje aj pri slovách, ktoré o sebe vyslovujeme my sami alebo druhí. Pre mňa je to každodenná výzva a rozhodnutie veriť jedine slovám a myšlienkam, ktoré o mne hovorí môj Tvorca a najväčší Umelec, a nedávať priestor negatívnym myšlienkam a slovám, ktoré nie sú pravdivé a ničia sebaprijatie.

Svoje umenie milovať nachádzam teda aj v zjavovaní pravdy druhým okolo mňa o tom, kým naozaj sú, a pomáhať im prijať samých seba, objaviť svoju identitu v milujúcom Tvorcovi a tešiť sa zo svojej jedinečnosti. Niekedy len tak poviem svojej kamarátke – chcela by som ti niečo dôležité povedať – a tvárim sa pri tom vážne. Tým si získam jej plnú pozornosť a potom jej poviem – Si krásna! :) Je pre mňa úžasné vidieť, ako sa v nej vtedy čosi uvoľní a nádherne sa usmeje... No je mi veľmi ľúto, že väčšina dievčat potom povie – "Ale nie, čo si, to nie je pravda..." A ja to pri tom myslím úplne vážne. Vďaka krásnemu Tvorcovi, ktorý ma učí vidieť v sebe Jeho obraz a jedinečnú podobnosť, vidím krásu vo všetkých ľuďoch a ich negatívny postoj k sebe samému ma podnecuje pomáhať im k umeniu milovať seba – k sebaprijatiu.

Som šťastná, že žijem a že som milovaná a môžem milovať.
Som rozhodnutá každé ráno vstať s vďakou za nový deň a pri pohľade do zrkadla vysloviť nahlas pravdu o tom, kto som podľa môjho úžasného Tvorcu, lebo slová budujú a premieňajú...
Som povolaná milovať a prijať seba a druhých.
Som umelec v láske... tak jedinečnej a krásnej.

A ty si umelec tiež. Ja ho v tebe už vidím.

Autor blogu: Katarína Lačná

 

 

Videá od umelcov

Vstúp do jedinečnosti, ktorú v sebe nesieš a prejav lásku spôsobom, akým to vieš iba ty.

podeľ sa s ostatnými o svoju umeleckú tvorbu vo vzťahoch s priateľmi, v rodine, spoločenstve, práci, či s inými ľuďmi v tvojom okolí. zanechaj svoj umelecký podpis lásky a šír ho ďalej, aby pohol srdciami ďalších ľudí.

Tu môžeš pridať svoje svedectvo vo forme fotky, videa, či blogu.
Ďakujeme.

#UMENIEMILOVAT

Prosba o modlitbu
Prosím, vyplňte túto položku